Ηθοποιία
Doc Watson
13 έργα στη φιλμογραφίαΒιογραφία
Δεν υπάρχει διαθέσιμη βιογραφία για τον/την Doc Watson.
Γέννηση1923-03-03 · 89 ετών
ΤόποςDeep Gap, North Carolina, USA
Φιλμογραφία13 ταινίες · 0 σειρές
ΤμήμαΗθοποιία
Γνωστός/ή για
Τα πιο αναγνωρίσιμα έργα
★ 6.7Ο Γκαντέμης2003 · Morrie

Forbidden Cuba2016 · Chuck Wonderman (as A.J. Watson)
TAINIARA
Scruggs: A Festival of Music1972 · Self
★ 5.5Petey Wheatstraw1977

Doc and Merle Watson in Concert2003 · Actor

Leo Kottke: Home + Away1989 · Self
TAINIARA
Doc's Guitar Jam2002 · Actor

Legends of Flatpicking Guitar
TAINIARA
★ 5.7The Three Pickers2003 · Self

The Porchlight Sessions2017 · Self (archive footage)
TAINIARA
Doc Watson and David Grisman - In Concert2014 · Himself
TAINIARA
Doc Watson - Rare Performances 1982-19932003 · Actor
Φιλμογραφία
13 μοναδικά έργα · 13 καταχωρίσεις ρόλων
2017201620142003★ 6.720032003★ 5.720032002200219891977★ 5.51972—
The Porchlight SessionsΤαινία
Ρόλος: Self (archive footage)Forbidden CubaΤαινία
Ρόλος: Chuck Wonderman (as A.J. Watson)Doc Watson and David Grisman - In ConcertΤαινία
Ρόλος: HimselfΟ ΓκαντέμηςΤαινία
Ρόλος: MorrieDoc and Merle Watson in ConcertΤαινία
Ρόλος: ActorThe Three PickersΤαινία
Ρόλος: SelfDoc Watson - Rare Performances 1982-1993Ταινία
Ρόλος: ActorDoc's GuitarΤαινία
Ρόλος: Doc WatsonDoc's Guitar JamΤαινία
Ρόλος: ActorLeo Kottke: Home + AwayΤαινία
Ρόλος: SelfPetey WheatstrawΤαινία
Ρόλος: ΗθοποιόςScruggs: A Festival of MusicΤαινία
Ρόλος: SelfLegends of Flatpicking GuitarΤαινία
Ρόλος: Ηθοποιός