Ηθοποιία
Bobby Short
20 έργα στη φιλμογραφίαΒιογραφία
Δεν υπάρχει διαθέσιμη βιογραφία για τον/την Bobby Short.
Γέννηση1924-09-15 · 80 ετών
ΤόποςDanville, Illinois, USA
Φιλμογραφία13 ταινίες · 7 σειρές
ΤμήμαΗθοποιία
Γνωστός/ή για
Τα πιο αναγνωρίσιμα έργα
★ 5.8The Mike Douglas Show1961 · Self
★ 7.7Frasier1993 · Warren (voice)
★ 6.3The Love Boat1977
★ 7.5Tonight Starring Jack Paar1957 · Self
★ 6.5Στον Έβδομο Ουρανό1996 · Bobby Short
★ 7.0American Masters1986 · Self
★ 7.5Roots: The Next Generations1979 · Bobby Short (pianist)
★ 7.5Η Χάνα και οι Αδελφές της1986 · Self
★ 6.2For Love or Money1993 · Self
★ 5.3Blue Ice1992 · Buddy
★ 9.0Small Steps, Big Strides: The Black Experience in Hollywood1998 · Self
★ 7.3Superstar: The Life and Times of Andy Warhol1990 · Self
Φιλμογραφία
20 μοναδικά έργα · 20 καταχωρίσεις ρόλων
20011999★ 6.01998★ 9.01996★ 6.51993★ 6.21993★ 7.71992★ 5.319901990★ 7.31989★ 3.01986★ 7.01986★ 7.51983★ 6.51980★ 6.31979★ 7.51977★ 6.31961★ 5.81957★ 7.5—★ 8.0—
Beyond Tara: The Extraordinary Life of Hattie McDanielΤαινία
Ρόλος: SelfMan of the CenturyΤαινία
Ρόλος: ChesterSmall Steps, Big Strides: The Black Experience in HollywoodΤαινία
Ρόλος: SelfΣτον Έβδομο ΟυρανόΣειρά
Ρόλος: Bobby ShortFor Love or MoneyΤαινία
Ρόλος: SelfFrasierΣειρά
Ρόλος: Warren (voice)Blue IceΤαινία
Ρόλος: BuddyYou're the Top: The Cole Porter StoryΤαινία
Ρόλος: NarratorSuperstar: The Life and Times of Andy WarholΤαινία
Ρόλος: SelfJames Baldwin: The Price of the TicketΤαινία
Ρόλος: SelfAmerican MastersΣειρά
Ρόλος: SelfΗ Χάνα και οι Αδελφές τηςΤαινία
Ρόλος: SelfA Night on the TownΤαινία
Ρόλος: ΗθοποιόςHardhat & LegsΤαινία
Ρόλος: SelfRoots: The Next GenerationsΣειρά
Ρόλος: Bobby Short (pianist)The Love BoatΣειρά
Ρόλος: ΗθοποιόςThe Mike Douglas ShowΣειρά
Ρόλος: SelfTonight Starring Jack PaarΣειρά
Ρόλος: SelfBobby Short at the Cafe CarlyleΤαινία
Ρόλος: ΗθοποιόςDr. PepperΤαινία
Ρόλος: SelfΦωτογραφίες
1 διαθέσιμες
