Ηθοποιία
Alvin Ailey
12 έργα στη φιλμογραφίαΒιογραφία
Δεν υπάρχει διαθέσιμη βιογραφία για τον/την Alvin Ailey.
Φιλμογραφία9 ταινίες · 3 σειρές
ΤμήμαΗθοποιία
Γνωστός/ή για
Τα πιο αναγνωρίσιμα έργα
★ 7.0American Masters1986 · Self (archive footage)
★ 7.4The Kennedy Center Honors1978 · Self
★ 7.5Trailblazer Honors2014 · Self - Honoree (archive footage)

An Evening with the Alvin Ailey American Dance Theater1986 · Self
★ 6.0Ailey2021 · Self
TAINIARA
Alvin Ailey: Memories and Visions1974 · Self
★ 7.0The First World Festival of Negro Arts1966 · Himself

Tribute to Lester Horton1963 · Self

Genius on the Wrong Coast1993 · Self
Φιλμογραφία
12 μοναδικά έργα · 14 καταχωρίσεις ρόλων
2021★ 6.020162014★ 7.519931990★ 7.01986★ 7.01986198619861978★ 7.41977★ 6.619741966★ 7.01963
AileyΤαινία
Ρόλος: SelfRevelationsΤαινία
Συντελεστής: ChoreographerTrailblazer HonorsΣειρά
Ρόλος: Self - Honoree (archive footage)Genius on the Wrong CoastΤαινία
Ρόλος: SelfA Tribute to Alvin AileyΤαινία
Συντελεστής: ChoreographerAmerican MastersΣειρά
Ρόλος: Self (archive footage)An Evening with the Alvin Ailey American Dance TheaterΤαινία
Ρόλος: SelfAn Evening with the Alvin Ailey American Dance TheaterΤαινία
Συντελεστής: ChoreographerAn Evening with the Alvin Ailey American Dance TheaterΤαινία
Συντελεστής: Art DirectionThe Kennedy Center HonorsΣειρά
Ρόλος: SelfThe Turning PointΤαινία
Συντελεστής: ChoreographerAlvin Ailey: Memories and VisionsΤαινία
Ρόλος: SelfThe First World Festival of Negro ArtsΤαινία
Ρόλος: HimselfTribute to Lester HortonΤαινία
Ρόλος: SelfΦωτογραφίες
1 διαθέσιμες
